Szervezetünk hírei


Nagyszerű időben rendezték meg a terepfutó bajnokságot
2018. április 23. 20:45
Nagyszerű időben rendezték meg a terepfutó bajnokságot A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum (közismert nevén skanzen) területén rendezték meg április 23-án a BM OKF Országos Terepfutó Bajnokságot. A megmérettetésre rekordszámú induló érkezett, kétszázkilencvennyolcan álltak ugyanis rajthoz.
A bajnokságot Berecz György tű. ezredes, a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ igazgatója, az Országos Katasztrófavédelmi Sportegyesület elnöke nyitotta meg, majd Branyiczky Márk tű. ezredes, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója köszöntötte a versenyzőket. Az esemény házigazdájaként dr. Cseri Miklós, a múzeum igazgatója is üdvözölte a rendezvényen indulókat, eredményes, balesetmentes versenyzést kívánva nekik.
 
A BM Országos Pontszerző Bajnokság második állomásaként megtartott versenyen női és férfi kategóriákat alakítottak ki korcsoportos felosztásban, 2000, 3000, 4000 és 6000 méteres távon. Az indulók a nagyszerű időben, festői szépségű környezetben lebonyolított verseny közben is megcsodálhatták a fantasztikus tájházakat, a futamok között pedig bejárhatták és megtekinthették a skanzen területét.
 
Az eredményhirdetésen a díjakat Berecz György tű. ezredes és Branyiczky Márk tű. ezredes mellett dr. Gubicza József tű. ezredes, az Oktatásigazgatási és Kiképzési Főosztály vezetője adta át a versenyzőknek.
 
A megmérettetésen az alábbi eredmények születtek:
 
Férfi II. kategória 4000 méter
1. Ujhelyi Tamás (Borsod-Abaúj-Zemplén MKI)
2. Farkas Ádám (Csongrád MKI)
3. Őze Dániel (Csongrád MKI)
 
Férfi III. kategória 3000 méter
1. Sági József (Pest MKI)
2. Farkas László (FKI)
3. Sipos László (Borsod-Abaúj-Zemplén MKI)
 
Férfi IV. kategória 3000 méter
1. Tulipán Attila (Borsod-Abaúj-Zemplén MKI)
2. Kollár Endre (Fejér MKI)
3. Szeifert Imre (Hajdú-Bihar MKI)
 
Női I. nyílt kategória 4000 méter
1. Tatorján Ágnes (Pest MKI)
2. Dr. Sárdy Kinga Mária (FKI)
3. Dr. Takács Piroska Julianna (Komárom-Esztergom MKI)
 
Női II. kategória 3000 méter
1. Antalicz-Gengelics Natália (Somogy MKI)
2. Harsányiné Lévai Gabriella (Szabolcs-Szatmár-Bereg MKI)
3. Korbély Barbara (KOK)
 
Női III. kategória 2000 méter
1. Dr. Póhn Gabriella (Somogy MKI)
2. Csillik Annamária (Jász-Nagykun-Szolnok MKI)
3. Dr. Ködmön Diána (OKF)
 
Női IV. kategória 2000 méter
1. Dr. Kovács Gáborné (KOK)
2. Hevesi Katalin (Heves MKI)
3. Tamásiné Kutenics Erika (Nógrád MKI)
 
Férfi II. kategória 4000 méter – Csapat
1. Borsod-Abaúj-Zemplén MKI
2. Csongrád MKI
3. FKI
 
Férfi III. kategória 3000 méter – Csapat
1. Pest MKI
2. FKI
3. Békés MKI
 
Férfi IV. kategória 3000 méter – Csapat
1. Vas MKI
2. Borsod-Abaúj-Zemplén MKI
3. Tolna MKI
 
Női I. nyílt kategória 4000 méter – Csapat
1. Pest MKI
2. Békés MKI
3. OKF
 
Női II. kategória 3000 méter – Csapat
1. Fejér MKI
2. KOK
3. FKI
 
Női III. kategória 2000 méter – Csapat
1. Somogy MKI
2. Hajdú-Bihar MKI
2. FKI
 
Női IV. kategória 2000 méter – Csapat
1. FKI
2. Borsod-Abaúj-Zemplén MKI
 
Összesített eredmények
1. FKI
2. Borsod-Abaúj-Zemplén MKI
3. Csongrád MKI
 
 
Fotó: Jóri András - BM OKF és Kissné Papp Tímea - BM OKF GEK

Kapcsolódó képek:
Nagyszerű időben rendezték meg a terepfutó bajnokságot Nagyszerű időben rendezték meg a terepfutó bajnokságot Nagyszerű időben rendezték meg a terepfutó bajnokságot
További képek a galériában