AKTUÁLIS HÍREINK
Több százan adtak vért 2026. május 08.
Idén is több napos országos véradási akciót szervezett a Tűzoltóság Napja alkalmából a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Magyar Vöröskereszttel közösen. Az akció május 5-től május 8-ig tartott.
Véradás országszerte 2026. május 06.
A Tűzoltóság Napja alkalmából a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság idén is több napos országos véradási akciót szervezett a Magyar Vöröskereszttel közösen. Az akció május 5-től május 8-ig tart. A katasztrófavédelem évente két alkalommal nyújt ilyen módon segítséget mindazoknak, akik csak véradás révén gyógyulhatnak.
Áldozatot követelt a tűz Nógrád vármegyében 2026. május 05.
Kedden kora reggel kigyulladt egy társasházi lakás Bátonyterenyén, a Rimay János úton. A kétszintes ház egyik első emeleti lakásában keletkezett tűz, az ötvenhét négyzetméteres lakás nappalijában felhalmozott hulladék égett. A tűzoltók párhuzamosan két irányból, az erkélyről és a bejárati ajtón keresztül oltották a tüzet. Az ingatlan idős lakójának az életét már nem lehetett megmenteni. A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lakás többi helyiségére és a társasház többi lakására nem terjedt át a tűz, az épületet senkinek nem kellett elhagynia. A tűz körülményeinek feltárása érdekében tűzvizsgálat indul.
Földrengés volt Horvátországban 2026. május 05.
A HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának közleménye szerint 2026. május 5-én, helyi idő szerint 2 óra 35 perckor 4,2 magnitúdójú földrengés keletkezett Horvátországban, a horvát-szerb határnál, a szerbiai Zombor közelében.
Tűzoltónapi köszöntő 2026. május 04.
Aktuális esemény jelölése a térképen
Balaton
Nincs viharjelzés
Fertő-tó
Nincs viharjelzés
Velencei-tó
Nincs viharjelzés
Tisza-tó
Nincs viharjelzés
GYORSLINKEK