Tisztjelöltek befogadása
2026. június 22. 15:07
Befogadta az állományába a katasztrófavédelem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar (NKE RTK) Katasztrófavédelmi Intézetében idén, a katasztrófavédelem alapszak nappali tagozatán végzett tizenhárom tűzoltótisztjelöltet. Az ünnepélyes eseményre június 22-én, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság székházában került sor.
A most végzettek közül nyolcan iparbiztonsági, öten katasztrófavédelmi műveleti szakirányon végeztek.
Az eseményen részt vett dr. Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok, a BM OKF főigazgatója, Erdélyi Krisztián tűzoltó vezérőrnagy, műveleti főigazgató-helyettes, dr. Mógor Judit vezérőrnagy, hatósági főigazgató-helyettes, Kecskeméti Dániel tűzoltó dandártábornok, gazdasági főigazgató-helyettes, dr. Ambrusz József tűzoltó ezredes, az NKE RTK Katasztrófavédelmi Intézet megbízott intézetvezetője, dr. Kovács Gábor rendőr vezérőrnagy, az NKE RTK dékánja és dr. Fekete Csaba rendőr dandártábornok, az NKE RTK Rendvédelmi Tagozat parancsnoka.
Már hagyomány, hogy a katasztrófavédelem alapszakán végzett fiatalok ünnepélyes keretek között találkoznak leendő vezetőikkel, akik jelképesen is befogadják a fiatalokat az állományba. Ennek első mozzanata az okmányok átadása volt, a hallgatók dr. Varga Ferenc tűzoltó dandártábornoktól, a BM OKF főigazgatójától vehették át a dokumentumot.
Dr. Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok, a BM OKF főigazgatója köszöntőjében úgy fogalmazott, az ünnepélyes befogadás meghatározó a katasztrófavédelem számára, de a fiatal tisztjelöltek életében is. Jelentős váltás következik be az életükben, az iskolapadot a rendvédelmi munka világára cserélik. Felkészültségüket rövidesen a napi szolgálatteljesítés során kell bizonyítaniuk az emberiesség és a jogszerűség követelményét szem előtt tartva.
A főigazgató kiemelte, hogy a most végzett tisztjelöltek közül hatan kitűnő eredménnyel végeztek, majd így fogalmazott: „A Nemzeti Közszolgálati Egyetem megadta önöknek a magas szintű szakmai ismereteket, amelyet ezúton is köszönök az egyetem vezetésének és oktatóinak.” Ezután azt hangsúlyozta, hogy a tanulási folyamatnak csak egy része zárult le, mert ahhoz, hogy a későbbiekben is megállják a helyüket és tovább tudjanak lépni, folyamatosan bővíteniük kell a tudásukat. Kiemelte, hogy a társadalom tiszteli és elismeri a katasztrófavédelem munkáját. „Az önök egyik legfontosabb feladata, hogy megőrizzék ezt a megbecsülést és tovább gyarapítsák.” Arra hívta fel a tisztjelöltek, leendő kollégái figyelmét, hogy maradjanak hűségesek esküjükhöz, fussanak be ragyogó és sikeres pályát hivatásos tűzoltóként. „Ne feledjék, az egyenruha erőt és tartást ad, egyenruhában szolgálni mindig kiemelkedő felelősséggel jár” – tette hozzá. A főigazgató végezetül azt kívánta a tisztjelölteknek, hogy találják meg örömüket választott hivatásukban.
A befogadó okmányok átvételét követően a Katasztrófavédelem Központi Zenekarának kvintettje adott műsort.
Az ünnepség végén dr. Kovács Gábor rendőr vezérőrnagy, a Rendészettudományi Kar dékánja mondta el útravaló tanácsait, egyúttal sikeres pályát kívánt a fiataloknak.
Fotó: Szőke Péter BM OKF