Átvették oklevelüket a nappali tagozatosok

2026. június 25. 06:47

A Ludovika Arénában, június 24-én vehették át oklevelüket a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézetének nappali munkarendben végzett hallgatói.

Dr. Szegedi László, a NKE oktatási rektorhelyettese ünnepi beszédében úgy fogalmazott:  

„Ma olyan végzős hallgatók állnak előttünk, akik az elmúlt években szakmai tudást, fegyelmet, döntési képességet és tiszti gondolkodásmódot sajátítottak el.” Azt hangsúlyozta, a végzősök bizonyították, hogy képesek a következő évtizedekben Magyarország közbiztonsága, közrendje és a közszolgálat működésének stabilitása szolgálatában felelősséget vállalni. „Az elméleti tudás, a gyakorlati felkészülés, a szolgálati fegyelem és a közösségi tapasztalat együtt formálta önöket olyan végzős hallgatókká, akik ma lezárják egyetemi tanulmányaik meghatározó szakaszát, és rövidesen hivatásos pályájuk új fejezetébe léphetnek” – fogalmazott a rektorhelyettes. 

A nappali munkarendben végzett hallgatók számára az oklevelet Szegedi László, Kovács Gábor vezérőrnagy, az Rendészettudományi Kar (RTK) dékánja, valamint az adott rendészeti szerv képviselője adta át.  

A diplomaátadó ünnepségén számos hallgató és oktató részesült rangos elismerésben kiemelkedő tanulmányi eredménye, tudományos munkája, közösségi tevékenysége, sportteljesítménye és szakmai elhivatottsága elismeréseként. Dr. Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója elismerő oklevelet és a Dr. Vitéz Roncsik Jenő Emlékplakett bronzfokozatát adományozta Belina Kornélia Anna tűzoltó hadnagynak az alapképzés során nyújtott kiemelkedő tanulmányi eredményéért, valamint magas színvonalú közéleti és tudományos tevékenységéért. 

Az NKE és a Védelmi Információs Központ Közhasznú Alapítvány díszserlegét Moravecz Zoltán tűzoltó hadnagy érdemelte ki kiemelkedő tanulmányi eredménye és közösségi munkája elismeréseként. A Magyar Polgári Védelmi Szövetség elnöke Dr. Pataky Iván-díjat és karóra emléktárgyat adományozott Szegedi Szimóna Réka tűzoltó hadnagynak kiemelkedő tanulmányi eredménye és közösségi tevékenysége elismeréseként.

Kovács Gábor, az RTK dékánja záróbeszédében kiemelte, hogy a diákok az egyetemen nemcsak szakmai tudást szereztek, hanem olyan készségeket is, amelyek segítik őket a változó környezethez való alkalmazkodásban és a szervezetekbe való beilleszkedésben. „Ne felejtsék el, hogy a diploma értéke a megszerzett tudásban rejlik” – hangsúlyozta, majd méltatta az egyetem oktatóinak és munkatársainak munkáját, akik hozzájárultak a hallgatók sikeres felkészítéséhez. Az ünnepség végén dr. Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok személyesen is gratulált a végzetteknek. 

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának most végzett hallgatói közül 173-an június 27-én teszik le a tiszti esküjüket a Ludovika Campuson rendezendő tisztavató ünnepségen.

Fotó: Szilágyi Dénes