Tegnap történt
2026. augusztus 11.
Tegnap összesen 367 segélyhívás érkezett a katasztrófavédelem műveletirányítási központjaiba. Az 135 tűzesetet és a 144 műszaki mentést összesen 419 hivatásos, 46 önkormányzati és 4 létesítményi egység, valamint 42 önkéntes tűzoltó egyesület kezelte. A beavatkozást igénylő esetek mellett 86 téves és 1 szándékosan megtévesztő jelzés is érkezett az ügyeletekre.
Árokba csapódott egy kisbusz hétfő délután az M5-ös autópálya Szeged felé vezető oldalán, Kecskemét térségében. A lajosmizsei önkormányzati tűzoltók áramtalanították a járművet, majd átadták a helyszínt a rendőrségnek. A mentők két súlyos és két könnyű sérültet kórházba szállítottak.
Beton terelőelemnek ütközött és felborult egy személygépkocsi keddre virradó éjjel az M1-es autópályán, Bicskénél. A város önkormányzati tűzoltói a tetejére borult autót kerekeire állították és áramtalanították. Kiérkezésük előtt a sofőr és három utasa kiszállt a járműből, őket a mentők könnyebb sérülésekkel kórházba szállították.
Két személygépjármű ütközött össze, amelynek következtében az egyik autó felborult tegnap délelőtt Békéscsaba belterületén. A balesetben további két személygépkocsi is károsodott. Az eseményhez a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik áramtalanították a balesetet okozó két autót, három embert a mentők kórházba szállítottak.
Árokba hajtott egy személyautó, melynek sofőrje vezetés közben lett rosszul vasárnapról hétfőre virradó éjjel Balassagyarmaton, a Nyírjesi úton. A járműben ketten utaztak. A balassagyarmati hivatásos tűzoltók a sofőrt kiemelték, utasát pedig kisegítették a járműből, majd áramtalanították a járművet. A mentőszolgálat egy embert súlyos, egy másikat pedig könnyű sérülésekkel kórházba szállított.
Két személyautó ütközött össze hétfő délelőtt a 22-es számú főúton, Salgótarján és Kishartyán között. Az ütközés következtében az egyik autó kereke kitört. A járművekben utazó két ember önerőből elhagyta a járművét. A salgótarjáni hivatásos tűzoltók teljes útzár mellett áramtalanították az autókat, majd segédkeztek a sérültek mentőautóba helyezésében. A mentőszolgálat mindkét embert kórházba szállította.
Két személygépkocsi ütközött össze hétfőn délután a 31-es főút 32-es kilométerénél, Mende közelében. Az ütközés következtében az egyik autó az út menti árokba csapódott és felborult. A monori hivatásos tűzoltók a kerekeire állították a felborult gépkocsit, áramtalanították és átvizsgálták a járműveket, majd biztosították a helyszínt. Az árokba csapódott személyautóban két ember utazott, mindketten önerejükből, könnyebb sérülésekkel elhagyták a gépkocsit.
Négy személygépkocsi és egy teherautó ütközött össze hétfőn délután az M1-es autópálya 23-as kilométerénél, Biatorbágy közelében. A balesetben két ember szenvedett könnyebb sérüléseket, az összetört autók forgalmi akadályt okoztak. A törökbálinti hivatásos tűzoltók áramtalanították és átvizsgálták a járműveket, majd biztosították a helyszínt.
Ráfutásos balesetben ütközött össze tegnap délelőtt három személyautó Szombathelyen, a Muskátli utcában. A balesetben ketten megsérültek, a mentők kórházba szállították őket. A szombathelyi hivatásos tűzoltók megvizsgálták a járműveket és felitatták az ütközés következtében az úttestre folyt hűtőfolyadékot.
Összeütközött egy motorkerékpár és egy tehergépkocsi hétfő reggel Magyaratádon, a Kossuth Lajos és a Petőfi Sándor utca kereszteződésénél. A kaposvári hivatásos tűzoltók végezték a műszaki mentést, a motor áramtalanítását követően segítettek a motorost a mentőhelikopterhez vinni.
Árokba hajtott egy személygépkocsi hétfő éjjel Lengyeltóti térségében. Az autóban csak a sofőr utazott, aki ki tudott szállni a gépkocsiból, sérülései miatt a mentők kórházba szállították. A lengyeltóti önkéntes tűzoltók áramtalanították a járművet. Az úttestet a közútkezelő munkatársai tisztították meg a nagy mennyiségű törmeléktől, kavicstól, amelyet a gépjármű hordott fel, miután többször letért az útról.
Két személygépkocsi ütközött össze hétfő éjszaka Budapest tizedik kerületében, a Jegenye utcában. A baleset következtében az egyik autó a villamossínekre sodródott. A fővárosi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket, majd tűzoltó szállító autó segítségével megszüntették a forgalmi akadályt. A mentőszolgálat egy embert kórházba szállított.
Oldalára borult egy személygépkocsi és a sínekre került hétfő délután a 8135-ös úton, Környe és Tatabánya között. Az autóban csak a sofőr utazott. akit a mentők könnyű sérüléssel szállítottak kórházba. A komáromi hivatásos, a kecskédi, illetve a környei önkéntes tűzoltók áramtalanították a járművet, majd a tatabányai hivatásos tűzoltók csörlő segítségével eltávolították a járművet a sínekről. A műszaki mentés ideje alatt a MÁV leállította a vasúti forgalmat az érintett szakaszon.
Motoros szenvedett balesetet tegnap délután Pornóapátinál. A szombathelyi hivatásos, a vaskeresztesi és a felsőcsatári önkéntes tűzoltók áramtalanították a járművet és felitatták az úttestre folyt üzemanyagot. A balesetben a motoros megsérült, a mentők kórházba szállították.
Egymásnak ütközött két személyautó hétfő délelőtt Kecskeméten, a Bodzai és a Juhász utca kereszteződésében. A kecskeméti hivatásos tűzoltók áramtalanították az egyik járművet. A mentők egy embert könnyű sérüléssel kórházba szállítottak.
Áthajtott egy útra került KRESZ táblán egy autó tegnap este a 21-es főúton, Heréd térségében. A tábla felszakította a jármű üzemanyagtartályát, amely az útpadkán állt meg, illetve a mögötte haladó kocsiban is kár keletkezett. A hatvani hivatásos tűzoltók áramtalanították a balesetet szenvedett autót, majd biztosították a helyszínt. Az eset során senki nem sérült meg.
Vaddal ütközött egy személyvonat tegnap Hajmáskér közelében. A vonaton mintegy háromszáz utas tartózkodott, személyi sérülés nem történt. A nagyméretű szarvas tetemét a péti hivatásos tűzoltók távolították el a mozdonyról körülbelül egy óra alatt, majd a sérült szerelvényt másik mozdony vontatta be az állomásra.
Porrobbanás történt tegnap délután egy Karcag külterületén lévő takarmánykeverő üzem egyik keverőgépében. A detonáció a gépen belül zajlott le, azon kívül nem érzékeltette a hatását. Az eset idején összesen negyvenhárom ember tartózkodott az üzemben, ők sérülés nélkül el tudták hagyni az épületet, emellett áramtalanították is azt. A karcagi, a tiszafüredi, a püspökladányi és a szeghalmi hivatásos tűzoltók a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával hőkamerás felderítést végeztek, majd a gép belsejében lévő izzó részeket eltávolították. Ezt követően két vízsugár és négy porral oltó készenlétbe helyezésével biztosították, ahogy a dolgozók leürítették a gépben található, több mint két tonna takarmányt.
Szén-monoxid-érzékelő adott le jelzéseket tegnap Debrecenben, a Gizella utcában. A város hivatásos tűzoltói vonultak a helyszínre, akik méréseket végeztek, amelyek kimutatták a mérgező gázt. Az eset során nem sérült meg senki.
Egy parkoló autóra hasadt egy faág, a Nagyerdei körúton pedig egy fa a közlekedést veszélyeztette tegnap Debrecenben, az Arany János utcában. Az egységek eltávolították a növényzetet. Hajdúnánáson a Jókai utcában vágtak ki a tűzoltók tegnap egy a közlekedést veszélyeztető fát.
Tűz keletkezett egy ingatlan első emeletén hétfőn késő este Kisbéren, a Perczel Mór utcában. A lángok két szobát érintettek. A kisbéri hivatásos tűzoltók két vízsugárral eloltották a lángokat. A helyszínre érkeztek a pannonhalmai és komáromi hivatásos, a rédei önkéntes tűzoltók, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is. A tűzoltók átvizsgálták és kiszellőztették az ingatlant. Az épületet tíz embernek kellett elhagynia. Egy embert súlyos, életveszélyes sérüléssel szállítottak kórházba.
Egy száznegyven négyzetméteres ikerház felének körülbelül tizenöt négyzetméteres helyisége égett tegnap délután Tószegen, a Parkoló téren. A tűz átterjedt a tetőszerkezetre is. A szolnoki hivatásos tűzoltók légzésvédelem mellett behatoltak az épületbe, de nem találtak ott sem embert, sem gázpalackot, eközben négy vízsugárral avatkoztak be. Az eset során nem sérült meg senki, az ingatlanban lakó öt ember otthona azonban lakhatatlanná vált.
A piac csarnok egyik helyiségében égtek tároló zsákok Nyíregyházán. A biztonsági szolgálat porral oltó tűzoltó készülékkel megkezdte az oltást, majd a nyíregyházi hivatásos tűzoltók gyorssugárral eloltották a tüzet. Személyi sérülés nem történt.
Egy klíma kültéri egysége gyulladt ki egy családi ház erkélyén Debrecenben, a Szabó Pál utcában. A debreceni hivatásos tűzoltók egy vízsugárral oltották el a lángokat. Nem sérült meg senki.
Egy homlokrakodó égett hétfő délután Pörbölyön, a Bajai utcában. A tűz a munkagép közelében lévő száraz fűre is átterjedt. A bajai hivatásos, a bátaszéki önkormányzati és önkéntes tűzoltók két vízsugárral és kéziszerszámok segítségével eloltották a tüzet. Személyi sérülés nem történt.
Állattartó melléképület égett hétfőn délben Nagykőrös külterületén, egy családi ház udvarán. Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, a hatvan négyzetméteres melléképület már teljes egészében égett, a tűz átterjedt a környezetére is, valamint a lángok a családi házat is veszélyeztették. A ceglédi hivatásos és a nagykőrösi önkormányzati tűzoltók több vízsugár segítségével megakadályozták a tűz továbbterjedését, eloltották a lángokat, majd átvizsgálták a leégett épületet és a kétszáz négyzetméteres területet.
Húsz alkalommal volt szükség a tűzoltókra tegnap Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében az égő növényzet miatt. A legkisebb tűzzel érintett terület tizenöt négyzetméter, míg a legnagyobb körülbelül négyszázötven hektár volt. Sajóládnál három hektárnyi száraz füvet és bozótot érintettek a lángok. A tüzet, amely több lakóházat is veszélyeztetett, a miskolci és a tiszaújvárosi hivatásos, valamint a felsőzsolcai önkéntes tűzoltók oltották el. Putnoknál az ózdi, és az aggteleki egységek dolgoztak, ott húsz hektáron pusztított a tűz. Újtikosnál ötven hektáron száraz fű és bozótos, öt hektáron pedig erdő aljnövényzet égett le. A tüzet a tiszaújvárosi és a mezőcsáti tűzoltók oltották el. A legnagyobb, körülbelül négyszázötven hektárt érintő tűzeset Sajókápolna külterületén következett be. A miskolci, a kazincbarcikai, a szendrői, és a szerencsi hivatásos tűzoltók mellett a felsőzsolcai önkéntesek is részt vettek az oltásban. Az egységek a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával dolgoztak. Az egységek vízsugarakkal, kéziszerszámokkal, és háti permetezőkkel fojtották el a lángokat. A munkát nehezítette a nehezen járható domborzat, és az időnként felerősödő, változó irányú szél is. Az események során nem történt sérülés.
Négy szabadtéri tűz adott munkát a zalai tűzoltóknak hétfőn. A tűzgyújtási tilalom ellenére Zalaegerszegen, az Olajfa utcában egy kijelölt tűzrakóhelyen raktak tüzet egy erdő közelében. A magára hagyott tüzet a város hivatásos tűzoltói vízsugárral és kéziszerszámokkal oltották el. Kálócfán, a Kossuth Lajos utcában száz négyzetméteren égett a tarló, amit a lenti hivatásos tűzoltók vízsugárral és kéziszerszámokkal oltottak el. Bocföldén, a Pupi-hegyi úton egy leszakadt elektromos vezeték miatt több gócban gyulladt be az avar. A zalaegerszegi hivatásos tűzoltók puttonyfecskendőkkel és kéziszerszámokkal oltották el a tüzet. Zalabérben negyven négyzetméteren égett a hulladék a helyi szeméttelepen. A zalaegerszegi hivatásos és a zalaszentgróti önkormányzati tűzoltók vízsugárral fékezték meg a lángokat. Az oltást egy munkagép is segítette. Az esetek során személyi sérülés nem történt.
Több alkalommal avatkoztak be szabadtéri tüzeknél tegnap a tűzoltók Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében, köztük Tiszalök, Tiborszállás, Rétközberencs, Kisvárda, Apagy, Ibrány, Tiszavasvári, Nagycserkesz, Nyíregyháza, Ibrány, Tiszaadony, Nyírmihálydi, Balkány, Nagycserkesz, Nyíregyháza és Eperjeske területén. Mindenütt eloltották a tüzet, nem sérült meg senki.
Száraz gaz, avar kapott lángra hétfőn délelőtt Felsőpakony külterületén. A szárazság és a feltámadt szél miatt a tűz gyorsan és nagy területen égett, a lángok a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedtek. A legmagasabb riasztási fokozatban tizennégy gépjárművel, ötvennyolc hivatásos, hat tűzoltóautóval számos önkéntes tűzoltó vett részt az oltásban. A tűz oltását a Pest vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította. A tűzoltók munkáját a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat munkatársai is segítették. A lángok összesen huszonöt hektáros területet érintettek, a tűzoltók munkájának köszönhetően öt hektáros területet sikerült megmenteni a károkozástól. Az utómunkálatok továbbra is folyamatban vannak, a leégett és izzó területeket vizsgálják át az egységek, ezzel megakadályozva a tűz újbóli feltámadását.
Mintegy négy hektáron gyulladt ki száraz fű tegnap délelőtt Karcagon, a Téglagyári tónál. A tűz a nagy szél miatt belekapott egy nádasba is. A karcagi, a püspökladányi, a szeghalmi és a berettyóújfalui hivatásos tűzoltók négy vízsugárral fékezték meg a lángokat, amelyek nem tettek kárt semmiben. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Három hektáron égett a száraz avar és erdő aljnövényzete Tiszalökön, a Kőrisfa utcában. A nyíregyházi és a hajdúnánási hivatásos tűzoltók három vízsugárral és puttonyfecskendővel oltották el a lángokat. Ezer négyzetméteren égett a gaz Hosszúpályiban, a Homoktelepen. A létavértesi önkormányzati és debreceni hivatásos tűzoltók és a konyári önkéntes tűzoltók kéziszerszámokkal és három vízsugárral oltották el a lángokat. Nádudvaron is erdő aljnövényzete égett. Egy vízsugárral és kéziszerszámokkal oltották el a tüzet. Nyírmihálydiban, a Csonka utcában száz négyzetméteren égett a gaz, Hajdúböszörményben, a Vásár téren pedig a száraz avar lángolt ötven négyzetméteren.
Másfél hektáron égett száraz fű tegnap délután Tiszatenyőn, egy Széchenyi úti tanya területén. Több épületet is veszélyeztettek a lángok, amelyeket a szolnoki hivatásos és a törökszentmiklósi önkormányzati tűzoltók fojtottak el három vízsugárral. A tűzben nem sérült meg senki, és az épületekben sem keletkezett kár.
Egy hektáron égett tegnap délelőtt a száraz fű és a tarló Kenyeri közelében. A sárvári hivatásos, a répcelaki önkormányzati, a pápoci, a helyi önkéntes és a Vas vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat tűzoltói hat tűzoltógépjárművel érkeztek a helyszínre. Az egységek négy vízsugárral és kéziszerszámokkal megakadályozták a lángok továbbterjedését és eloltották a tüzet. Az egység munkáját egy munkagép segítette, ami körbetárcsázta a területet. A tűzeset során nem sérült meg senki.
Egy hektáron lángolt a betakarítás előtt álló gabona hétfőn délelőtt a 45121-es útnál, Szentes-Nagytőke térségében. A környező városok öt hivatásos egységét és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat szakembereit riasztotta a műveletirányítás. A tűz egy, a területen dolgozó munkagépről indult, onnan terjedt át a gabonatáblára és a mellette lévő csatornapartra is. Az egységek több vízsugárral és kéziszerszámokkal oltották el a lángokat. Személyi sérülés nem történt, de az anyagi kár jelentős. A nap folyamán további három nagyobb szabadtéri tűz volt Csongrád-Csanád vármegyében. Makónál öt hektáron lángolt a tarló, öt hivatásos egység fékezte meg a lángokat. Szegeden, az Árpa utcánál ezerötszáz négyzetméteres terület égett le, Kiszomboron pedig a Móricz Zsigmond utcánál oltották el a tűzoltók az aljnövényzetben pusztító lángokat.
Száraz fű és gaz égett mintegy hatszáz méter hosszan és negyven méter szélességben hétfő délután az M1-es autópálya mentén, a 115-ös kilométernél, Győr térségében, a Budapest felé vezető oldalon. A tűz kismértékben átterjedt a sztráda menti szántóra is, valamint a vadhálót tartó oszlopok többsége is égett és kitört. A győri hivatásos tűzoltók vízsugárral megfékezték a lángokat. Az eset során nem sérült meg senki.
Kigyulladt egy személyszállító vonat klímaberendezése tegnap kora délután a mindszentgodisai vasútállomás közelében. A mozdonyvezető az állomásig hajtott a szerelvénnyel, majd egy porral oltó készülékkel eloltotta a tüzet. A vonaton ketten utaztak, ők sértetlenül leszálltak. Az esethez a sásdi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik hőkamerával átvizsgálták a kocsit, majd a vasúti szakasz áramtalanítását követően a vagon tetejét is. Az egység visszahűtötte a felhevült részeket. Rövid időn belül helyreállt a vasúti közlekedés. Személyi sérülés nem történt.
Kigyulladt egy személygépkocsi és teljes terjedelmében égett hétfőn a hajnali órákban Bakonypölöskén. A pápai hivatásos tűzoltók mintegy két óra alatt eloltották a tüzet, visszahűtötték a járművet. A beavatkozás idejére teljes útzár volt érvényben.